Napsali o nás

Nové televizní studio v Brně? Vznikne za 15 měsíců

Brno - Jaké bylo heslo Velké francouzské revoluce? I takovou otázku dostal soutěžící Jan minulý týden v oblíbené televizní soutěži AZ-kvíz, kterou připravuje brněnské studio České televize. Ještě půldruhého roku budou soutěžící docházet do ateliérů v centru Brna. Pak však budou muset z domu vyjít minimálně o dvacet minut dřív, aby stihli přijet do brněnské Líšně. Právě tam začnou dělníci na podzim stavět moderní studio.

zdroj: Deník.cz

Centrum zelených vědomostí roste před očima, ukázaly Slavnosti brambor

Uplynulý víkend patřil v Bystřici Slavnostem brambor. Návštěvníci si kromě bramborových specialit mohli vychutnat i posun, kterým projekt za 150 milionů prošel. Eden centrum je už skoro hotové.

zdroj: televize Vysočina

Na statku se potká historie s budoucností. Stavba vyjde na 150 milionů

V Bystřici nad Pernštejnem vzniká nové turistické lákadlo. Zchátralý statek tam prošel rekonstrukcí za 150 milionů korun. Areál po dostavbě nabídne repliku historické vísky, muzeum i pivovar. V kontrastu s celým areálem pak vedle vzniká i futuristická budova. Zdroj

zdroj: iDnes.cz

ČT postaví nové studio v Brně. Zlevní o polovinu proti původnímu projektu

Česká televize uzavřela výběrové řízení na zhotovitele stavby nového televizního studia v Brně. Z celkem jedenácti uchazečů zvítězila nabídka sdružení ČT Brno, které tvoří společnosti IMOS Brno a PKS stavby. Náklady na nové studio by měly být o polovinu nižší, než předpokládal původní projekt.

zdroj: Česká televize

Brněnské studio ČT postaví firmy IMOS a PKS stavby za 299 miliónů

Česká televize vybrala dodavatele pro výstavbu brněnského studia. Ve výběrovém řízení uspělo sdružení ČT Brno, které tvoří firmy IMOS Brno a PKS stavby, s cenou 299 milionů korun. Z uchazečů se nikdo neodvolal k antimonopolnímu úřadu, televize proto osloví vítěze k podpisu smlouvy.

zdroj: Blesk.cz

Domov v Proseči se rozroste o nový pavilon

Originální stavba s ještě originálnějším okolím vznikne do roka 
v areálu krajem zřizovaného Domova důchodců v Proseči 
u Pošné. V pondělí čelní zástupci kraje, Senátu i vlády symbolicky poklepali základní kámen nového pavilonu, určeného pro lidi postižené demencí, zejména Alzheimerovou chorobou.

zdroj: Deník.cz

Z bývalého zámeckého pivovaru začala rodina Kinských stavět muzeum

Přestavba zchátralé hospodářské části zámku ve Žďáře nad Sázavou na Muzeum nové generace začala. Kdysi tu fungoval pivovar. Jenže v posledních desetiletích křídlo chátralo a majitelé zámku, rodina Kinských, dávala přednost opravám jiných částí památky. Teď chce stihnout příští turistickou sezonu.

zdroj: iDnes.cz

V bystřickém turistickém centru vyrůstá horácká ves i pyramida

V Bystřici nad Pernštejnem dokončují práce na stavbě turistického centra. Na bývalém panském dvoře jsou dokončeny hrubé omítky, v jeho sousedství dělníci postavili repliku horácké vesnice z konce 19. století. Pokročila i stavba ekopavilonu ve tvaru pyramidy, který bude obsahovat nejnovější technologie zaměřené na obnovitelné zdroje energií. Otevření komplexu je naplánováno na 21. března 2015.

zdroj: Novinky.cz

Litomyšl se pyšní opraveným muzeem

Po dvou letech náročných projektových a stavebních prací v Litomyšli znovu otevřeli Regionální muzeum. Barokní budova prošla kompletní rekonstrukcí podle návrhu architekta Josefa Pleskota.

zdroj: ČT24

Muzeum vítá návštěvníky v nových prostorách

Po dvou letech se otevřely dveře muzea v Litomyšli. Nyní mohou návštěvníci obdivovat nejen stálou expozici a nové výstavy, ale také zrekonstruované prostory. „Litomyšl získala nově opraveným muzeem kredit a zámecké návrší je v plné kráse," zhodnotil rekonstrukci senátor a bývalý hejtman Radko Martínek.

zdroj: Deník.cz

Rekonstrukce muzea v Litomyšli byla slavnostně ukončena

Patří k dominantám města a v úterý 15.7. bylo slavnostně otevřeno. Řeč je o Regionálním muzeu v Litomyšli, které od léta 2012 procházelo náročnou revitalizací, na níž získal Pardubický kraj více než 61 milionů korun z Regionálního operačního programu Severovýchod. Otevření se zúčastnila řada významných hostů, mezi nimi i senátor a bývalý hejtman Pardubického kraje Radko Martínek.

zdroj: iDnes.cz

Přístavba v areálu pelhřimovské nemocnice roste před očima

Budova oddělení hematologie a transfuziologie Nemocnice Pelhřimov projde do podzimu příštího roku rozsáhlou rekonstrukcí. Investici ve výši více než 51 miliónů korun financuje Kraj Vysočina. Dosavadní pouhé řešení aktuálních havárií v rámci objektu provoz pouze prodražovalo. Projekt počítá s celkovou rekonstrukcí a rozšířením objektu o přístavbu s výtahem.

zdroj: Pelhřimovský deník

Multioborový pavilon pardubické nemocnice by měl pacientům sloužit na jaře 2015

V areálu Pardubické krajské nemocnice rychle roste nový multioborový pavilon. Sestěhuje se do něj několik oddělení, která jsou umístěna v nevyhovujících budovách. Investice, z níž část uhradí evropská dotace, je největší za posledních deset let.

zdroj: Český Rozhlas

Výstavba rodinného parku v Jihlavě odstartovala

V krajském městě Vysočiny začne nejpozději o příštích letních prázdninách fungovat zábavní centrum pro rodiny s dětmi. Bude největším krytým dětským hřištěm v kraji. Jeho součástí bude nepřeberné množství atrakcí včetně třeba bludiště a lezecké stěny. Mnoho zábavy si užijí i dospělí.

zdroj: iDnes.cz

Nejlepší stavby za loňský rok stojí podle poroty na Jihlavsku

Jihlavsko - Nejzdařilejší stavby z Vysočiny byly oceněny. Patří mezi ně například i domov důchodců ve Ždírci.

zdroj: Deník.cz

Bystřické centrum dostává nové obrysy

Z ptačí perspektivy je nejlépe vidět, co se v bystřickém zemědělském statku u vlakového nádraží, který je přestavován na Centrum zelených vědomostí určené pro turisty, a jeho nejbližším okolí právě děje.

zdroj: Deník.cz

Bazén začnou stavět v květnu. Místní čeká značné omezení

Dodavatel stavby městských lázní, které vyrostou v těsné blízkosti teplárny, byl vybrán a schválen zastupitelstvem. Město podepsalo smlouvu se sdružením firem PKS a IMOS.

zdroj: Deník.cz

V Jihlavě stojí dům plný pokladů. Depozitář zaplnilo 200 tisíc předmětů

Nový depozitář vznikl v Jihlavě-Heleníně, v budově, kterou kraj jako zřizovatel muzea koupil od ministerstva vnitra. V kompletně zrekonstruovaném objektu, kde kromě něj sídlí i střední škola stavební, zabírá dvě patra.

zdroj: iDnes.cz

Stavba nového pavilonu v pardubické nemocnici pokračuje podle plánu

Multioborový pavilon v pardubické krajské nemocnici je z poloviny hotový. Čtyřpodlažní budova bude dokončena na podzim a zhruba na přelomu roku by měla sloužit veřejnosti.

zdroj: Český Rozhlas

Multioborový pavilon v pardubické nemocnici je z poloviny hotový

Multioborový pavilon v Krajské nemocnici Pardubice je více než z poloviny hotový. Dokončená je hrubá stavba a dělníci pracují zejména v interiérech budoucího zdravotnického zařízení.

zdroj: Deník.cz