Napsali o nás

Pavilon v Proseči roste před očima

Proseč u Pošné - V Proseči u Pošné loni na podzim poklepali základní kámen nového pavilonu určeného pro lidi postižené zejména Alzheimerovou chorobou.

zdroj: Deník.cz

Nejnovější nemocniční pavilon se pacientům otevře v dubnu

Pardubice - Větší pohodlí pro zdravotníky i pacienty. Od vyšetření po ošetření či chirurgický zákrok vše pod jednou střechou.

zdroj: Deník.cz

Premiér otevřel moderní Alzheimer centrum ve Ždírci i turistické centrum v Bystřici

Ve Ždírci na Jihlavsku premiér přestřihl pásku moderního krajského Alzheimer poradenského centra. „Ukázaly jsme panu předsedovi, že na Vysočině jen nemluvíme, ale tvrdě makáme,“ řekl při slavnostním otevření Domova Ždírec hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

zdroj: Kraj Vysočina

V Bystřici otevřelo centrum Eden. Propojí řemesla a cimbálovku s modernou

Nové turistické lákadlo s panským bydlením, ekopavilonem, pivovarem, ale i lékárnou - centrum Eden - se v sobotu slavnostně otevřelo v Bystřici nad Pernštejnem. Předělaný zchátralý statek, který prošel rozsáhlou rekonstrukcí za více než 170 milionů korun, si prohlédly stovky návštěvníků.

zdroj: iDnes.cz

V bystřickém Edenu chystají Slavnosti jara

Bystřice nad Pernštejnem - Centrum Eden bude o nadcházejícím víkendu 21. a 22. března slavnostně otevřeno pro laickou i odbornou veřejnost.

zdroj: Deník.cz

Pacienti díky přístavbě získali skutečně moderní prostory

Pelhřimov – Nové, a především supermoderní prostory získali zaměstnanci a pacienti v nově vzniklé přístavbě oddělení hematologie a transfuziologie pelhřimovské nemocnice.

zdroj: Deník.cz

Eden přivítá návštěvníky první jarní víkend

Bystřice nad Pernštejnem - Centrum Eden své brány poprvé oficiálně otevře o víkendu 21. a 22. března při Slavnostech jara.

zdroj: Deník.cz

Ve Velkém Meziříčí otevřeli Jupiter Club, po opravách za 100 milionů

Po více než dvou letech oprav se v neděli ve Velkém Meziříčí na Ždársku otevřelo známé kulturní centrum Jupiter Club. Výsledky práce stavařů a designérů přišly zhodnotit stovky lidí. Novinkou je například box, do kterého se dá demontovat hlediště.

zdroj: iDnes.cz

Stavba bystřického CZV je u konce

Přestavba někdejšího Mitrovského statku na Centrum zelených vědomostí u vlakového nádraží v Bystřici nad Pernštejnem je u konce. Projekt za téměř 150 milionů korun, jehož smyslem bylo zachránit historickou památku a ukázat ji v renovované podobě je hotový.

zdroj: Hit Magazín

V Újezdu u Brna vznikne za 170 milionů korun nový domov pro seniory

Brno – Největší investicí rozpočtu Jihomoravského kraje pro rok 2015 by měla být stavba domova pro seniory v Újezdu u Brna za 170 milionů korun. Nabídne kolem stovky míst, sdělil v pátek ČTK jihomoravský radní Marek Šlapal (ČSSD). K dalším velkým investicím patří nové výjezdní stanoviště zdravotnické záchranné služby v Brně na Ponavě za 42 milionů.

zdroj: Deník.cz

Stavba studia České televize odstartovala

Za rok a půl v novém. V Brně začíná stavba nového studia České televize. Vznikne v průmyslovém areálu a bude stát skoro 300 milionů korun. Na stavbu si brněnské studio vydělá prodejem současných budov.

zdroj: Česká televize

Za dva roky v novém. Začala stavba televizního studia ČT v Brně

Mluví se o něm už od 60. let, skutečností se ale stává až teď. Už od roku 2016 by se mělo brněnské studio České televize přestěhovat do nového areálu v městské části Líšeň. Stavba za 340 milionů korun byla dnes slavnostně zahájena.

zdroj: Česká televize

Nový sál Jupiter clubu před dokončením

Už jen pár dní zbývá do předání hotového víceúčelového sálu Jupiter clubu. Tento týden stavba dostala parketové podlahy. V kavárně na horní galerii se už skví nový koberec. A zázemí dostávají také soc. zařízení. Napilno mají zvukaři, probíhají totiž zkoušky nově umístěných reproduktorů u pódia.

zdroj: NovinyVM.cz

V zámku staví nové muzeum

Bývalý pivovar ve žďárském zámku prochází rozsáhlou přestavbou. Rodina Kinských v historických prostorách staví kulturní a umělecké centrum v kombinaci s netradičně pojatými muzejními prostorami.

zdroj: Deník.cz

Nové televizní studio v Brně? Vznikne za 15 měsíců

Brno - Jaké bylo heslo Velké francouzské revoluce? I takovou otázku dostal soutěžící Jan minulý týden v oblíbené televizní soutěži AZ-kvíz, kterou připravuje brněnské studio České televize. Ještě půldruhého roku budou soutěžící docházet do ateliérů v centru Brna. Pak však budou muset z domu vyjít minimálně o dvacet minut dřív, aby stihli přijet do brněnské Líšně. Právě tam začnou dělníci na podzim stavět moderní studio.

zdroj: Deník.cz

Centrum zelených vědomostí roste před očima, ukázaly Slavnosti brambor

Uplynulý víkend patřil v Bystřici Slavnostem brambor. Návštěvníci si kromě bramborových specialit mohli vychutnat i posun, kterým projekt za 150 milionů prošel. Eden centrum je už skoro hotové.

zdroj: televize Vysočina

Na statku se potká historie s budoucností. Stavba vyjde na 150 milionů

V Bystřici nad Pernštejnem vzniká nové turistické lákadlo. Zchátralý statek tam prošel rekonstrukcí za 150 milionů korun. Areál po dostavbě nabídne repliku historické vísky, muzeum i pivovar. V kontrastu s celým areálem pak vedle vzniká i futuristická budova. Zdroj

zdroj: iDnes.cz

ČT postaví nové studio v Brně. Zlevní o polovinu proti původnímu projektu

Česká televize uzavřela výběrové řízení na zhotovitele stavby nového televizního studia v Brně. Z celkem jedenácti uchazečů zvítězila nabídka sdružení ČT Brno, které tvoří společnosti IMOS Brno a PKS stavby. Náklady na nové studio by měly být o polovinu nižší, než předpokládal původní projekt.

zdroj: Česká televize

Brněnské studio ČT postaví firmy IMOS a PKS stavby za 299 miliónů

Česká televize vybrala dodavatele pro výstavbu brněnského studia. Ve výběrovém řízení uspělo sdružení ČT Brno, které tvoří firmy IMOS Brno a PKS stavby, s cenou 299 milionů korun. Z uchazečů se nikdo neodvolal k antimonopolnímu úřadu, televize proto osloví vítěze k podpisu smlouvy.

zdroj: Blesk.cz

Domov v Proseči se rozroste o nový pavilon

Originální stavba s ještě originálnějším okolím vznikne do roka 
v areálu krajem zřizovaného Domova důchodců v Proseči 
u Pošné. V pondělí čelní zástupci kraje, Senátu i vlády symbolicky poklepali základní kámen nového pavilonu, určeného pro lidi postižené demencí, zejména Alzheimerovou chorobou.

zdroj: Deník.cz