Napsali o nás

Kinští na zámku rozhýbali dějiny, historií provází audiovizuální triky

Zážitková expozice, jaká nemá v Česku obdoby. Takové ohlasy vyvolává Muzeum nové generace, které otevřela rodina Kinských na svém zámku ve Žďáru nad Sázavou. Pomocí audiovizuálních triků přibližuje více než 760 let historie cisterciáckého kláštera a později zámku. Vstup je zatím zdarma.

zdroj: iDnes.cz

V Jihlavě vrcholí přípravy na otevření největšího rodinného zábavního parku v kraji Vysočina

V Jihlavě vrcholí přípravy na otevření největšího rodinného zábavního parku v kraji Vysočina. Má nabídnout hraní a další atrakce hlavně mladým rodinám s dětmi anebo školním výletům. Polovinu nákladů zaplatila evropská unie.

zdroj: Česká televize

Pavoučí kokony, šplhání na sopku, sevření zuby lebky. Robinson otevírá

V pátek 7. srpna se v Jihlavě veřejnosti poprvé otevře velké dětské zábavní centrum. I z peněz Evropské unie vyrostlo na Královské louce. Děti i jejich rodiče v něm najdou spoustu neobvyklých atrakcí, na nichž se budou moci vyřádit. Za pobyt uvnitř ale rodiny vydají přinejmenším několik stokorun.

zdroj: iDnes.cz

Muzeum nové generace se otevře už v červenci

V Zámku Kinských ve Žďáře nad Sázavou finišují práce na Muzeu nové generace. Zážitkové expozice se otevřou na etapy, ta první se plánuje už na červenec. Nové unikátní interaktivní muzeum Kinští budují od minulého roku.

zdroj: televize Vysočina

Novoměstské lázně už se tyčí do výšky, hrubá stavba je téměř hotová

Stomilionový projekt městských lázní v Novém Městě na Moravě pomalu nabývá reálnou podobu, hrubá stavba je skoro hotová. Pokračovat se bude na stropních konstrukcích. Zároveň se hledají zaměstnanci a řeší se provozní otázky.

zdroj: televize Vysočina

Sladkou, nebo slanou? Lázně zvládnou obojí

Budované lázně v Novém Městě na Moravě budou mít oddělené okruhy technologií kvůli slané vodě v relaxačním bazénu.

zdroj: MF Dnes

Pavilon v Proseči roste před očima

Proseč u Pošné - V Proseči u Pošné loni na podzim poklepali základní kámen nového pavilonu určeného pro lidi postižené zejména Alzheimerovou chorobou.

zdroj: Deník.cz

Nejnovější nemocniční pavilon se pacientům otevře v dubnu

Pardubice - Větší pohodlí pro zdravotníky i pacienty. Od vyšetření po ošetření či chirurgický zákrok vše pod jednou střechou.

zdroj: Deník.cz

Premiér otevřel moderní Alzheimer centrum ve Ždírci i turistické centrum v Bystřici

Ve Ždírci na Jihlavsku premiér přestřihl pásku moderního krajského Alzheimer poradenského centra. „Ukázaly jsme panu předsedovi, že na Vysočině jen nemluvíme, ale tvrdě makáme,“ řekl při slavnostním otevření Domova Ždírec hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

zdroj: Kraj Vysočina

V Bystřici otevřelo centrum Eden. Propojí řemesla a cimbálovku s modernou

Nové turistické lákadlo s panským bydlením, ekopavilonem, pivovarem, ale i lékárnou - centrum Eden - se v sobotu slavnostně otevřelo v Bystřici nad Pernštejnem. Předělaný zchátralý statek, který prošel rozsáhlou rekonstrukcí za více než 170 milionů korun, si prohlédly stovky návštěvníků.

zdroj: iDnes.cz

V bystřickém Edenu chystají Slavnosti jara

Bystřice nad Pernštejnem - Centrum Eden bude o nadcházejícím víkendu 21. a 22. března slavnostně otevřeno pro laickou i odbornou veřejnost.

zdroj: Deník.cz

Pacienti díky přístavbě získali skutečně moderní prostory

Pelhřimov – Nové, a především supermoderní prostory získali zaměstnanci a pacienti v nově vzniklé přístavbě oddělení hematologie a transfuziologie pelhřimovské nemocnice.

zdroj: Deník.cz

Eden přivítá návštěvníky první jarní víkend

Bystřice nad Pernštejnem - Centrum Eden své brány poprvé oficiálně otevře o víkendu 21. a 22. března při Slavnostech jara.

zdroj: Deník.cz

Ve Velkém Meziříčí otevřeli Jupiter Club, po opravách za 100 milionů

Po více než dvou letech oprav se v neděli ve Velkém Meziříčí na Ždársku otevřelo známé kulturní centrum Jupiter Club. Výsledky práce stavařů a designérů přišly zhodnotit stovky lidí. Novinkou je například box, do kterého se dá demontovat hlediště.

zdroj: iDnes.cz

Stavba bystřického CZV je u konce

Přestavba někdejšího Mitrovského statku na Centrum zelených vědomostí u vlakového nádraží v Bystřici nad Pernštejnem je u konce. Projekt za téměř 150 milionů korun, jehož smyslem bylo zachránit historickou památku a ukázat ji v renovované podobě je hotový.

zdroj: Hit Magazín

V Újezdu u Brna vznikne za 170 milionů korun nový domov pro seniory

Brno – Největší investicí rozpočtu Jihomoravského kraje pro rok 2015 by měla být stavba domova pro seniory v Újezdu u Brna za 170 milionů korun. Nabídne kolem stovky míst, sdělil v pátek ČTK jihomoravský radní Marek Šlapal (ČSSD). K dalším velkým investicím patří nové výjezdní stanoviště zdravotnické záchranné služby v Brně na Ponavě za 42 milionů.

zdroj: Deník.cz

Stavba studia České televize odstartovala

Za rok a půl v novém. V Brně začíná stavba nového studia České televize. Vznikne v průmyslovém areálu a bude stát skoro 300 milionů korun. Na stavbu si brněnské studio vydělá prodejem současných budov.

zdroj: Česká televize

Za dva roky v novém. Začala stavba televizního studia ČT v Brně

Mluví se o něm už od 60. let, skutečností se ale stává až teď. Už od roku 2016 by se mělo brněnské studio České televize přestěhovat do nového areálu v městské části Líšeň. Stavba za 340 milionů korun byla dnes slavnostně zahájena.

zdroj: Česká televize

Nový sál Jupiter clubu před dokončením

Už jen pár dní zbývá do předání hotového víceúčelového sálu Jupiter clubu. Tento týden stavba dostala parketové podlahy. V kavárně na horní galerii se už skví nový koberec. A zázemí dostávají také soc. zařízení. Napilno mají zvukaři, probíhají totiž zkoušky nově umístěných reproduktorů u pódia.

zdroj: NovinyVM.cz

V zámku staví nové muzeum

Bývalý pivovar ve žďárském zámku prochází rozsáhlou přestavbou. Rodina Kinských v historických prostorách staví kulturní a umělecké centrum v kombinaci s netradičně pojatými muzejními prostorami.

zdroj: Deník.cz