STAVEBNÍ FIRMA ROKU
2019

Wera Werk čeká již pátého potomka

Společnost Wera Werk si nadělí k 25. narozeninám opravdu velký dárek - pátou halu při svém sídle v Bystřici nad Pernštejnem. Stavbu na pozemku o rozloze 5 500 m² jsme zahájili v září, dokončena by měla být v listopadu příštího roku.

Na začátku září 2019 jsme zahájili práce na pozemku mezi nádražím a stávajícími výrobními halami společnosti Wera Werk v Bystřici nad Pernštejnem. Na místě o rozloze více než 5.500 metrů čtverečních roste nová hala. Z celé stavby bude pro výrobu vyhrazena plocha o rozměrech 36 × 136 metrů. Vedle prostoru pro výrobu vznikne také čtyřpodlažní přístavek sloužící jako sociální zázemí a pro nové administrativní prostory. Bude mít rozměry 72 × 8 metrů a zaplní jej zasedací místnosti, denní místnost, šatny a kanceláře.
Celá nová hala dostane do vínku kompletní vzduchotechniku s částečnou rekuperací pro vytvoření lepších pracovních podmínek. Nová hala bude v závěru stavebních prací propojena krčkem se stávajícími prostory. Suchou nohou tedy v rámci výroby přejdou zaměstnanci i do nové budovy. To se společně s rovnáním a částí kovoobrábění přesune do nové haly. Stěhování čeká také na údržbu a oddělení konstrukce strojů.

Pátá hala je bezpochyby velkou investicí do budoucnosti firmy Wera Werk v Bystřici nad Pernštejnem, o čemž svědčí především rozpočet přesahující 200 milionů korun. Nad rámec této částky firma plánuje také rozsáhlé investice do technologického vybavení a nových strojů, jako je například automatizovaný transport šarží v rámci procesu kalení nebo nové pračky. Masivní investice do nových moderních technologií v nové hale jsou motivované především navýšením výrobní kapacity, usnadněním práce zaměstnancům a pochopitelně také snížením negativních vlivů na životní prostředí.

S propojením stávajícího areálu s novou halou se počítá ještě v roce 2020, společnost Wera Werk si tedy nemohla přát lepší dárek. Přesně 25 let od vzniku firmy si pojistí pozici největšího zaměstnavatele v bystřickém regionu.


vizualizace: ARCHaPLAN