Podporujeme

Vybíráme sponzorské projekty s cílem podpořit pozitivní image a základní hodnoty naší společnosti. Vyznáváme tradiční hodnoty a ctíme profesionální přístup. Zajímáme se o projekty kladně vnímané veřejností, projekty kvalitní nebo originální. Podporujeme projekty zejména z oblasti sportu, kultury a aktivního trávení volného času.

Aktuálně podporujeme tyto projekty a organizace:

Smetanova Litomyšl

Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl patří k největším pravidelným festivalům klasické hudby u nás. Je nám ctí podpořit tento úspěšný v pořadí již 59. ročník.

Podpora při nákupu automobilu

Finančně jsme podpořili nákup "sociálního automobilu" pro obyvatele Domova u Františka v Újezdu u Brna. Domov u Františka je nově postavené a moderní zařízení. Kapacita zařízení je 100 lůžek, z toho 57 jednolůžkových, 18 dvoulůžkových, 1 třílůžkový a 1 čtyřlůžkový pokoj. 100 míst je rozděleno - 20 lůžek ve službě domovy pro seniory, 80 lůžek ve službě domovy se zvláštním režimem.

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora patří k dalším velmi významným festivalům komorní hudby u nás. Dramaturgii i výběr umělců provádí umělecký ředitel – violoncellista Jiří Bárta. Dramaturgie se zaměřuje převážně na klasickou hudbu. Nicméně Jiří Bárta zařazuje do programu vždy něco zvláštního z oblasti soudobé, jazzové nebo dokonce i rockové hudby. To je pro posluchače velmi atraktivní.

Házená Nové Veselí

První počátky házené v Novém Veselí jsou spojeny s rokem 1967, kdy na zdejší školu přichází učitel Dr. Josef Smékal a začíná hrát se svými žáky různá přátelská utkání s ostatními školami v okrese a kraji. Nyní patří novoveselská házená mezi nejsilnější celky v zemi. Atraktivní zápasy jsou v regiony velmi vyhledávanými a navštěvovanými utkáními.

Sportovní klub Bystřice nad Pernštejnem

Sportovní klub Bystřice n. P. navazuje na činnost SK Bystřice nad Pernštejnem, činného od roku 1936. V 50. letech došlo ke sloučení několika bystřických sportovních oddílů do jednoho celku, pod hlavičkou TJ Bystřice nad Pernštejnem. V dosavadních ročnících nám patřila šestkrát druhá příčka, jednou jsme byli třetí, jednou pátí, v ročníku 2009/2010 nám patřila osmá příčka. V letošním roce jsme Krajský přebor vyhráli a poprvé v historii bystřické kopané budeme hrát divizní soutěž.

Hokejový klub Světlá nad Sázavou

Výstava prezentuje tvorbu předního českého architekta Josefa Pleskota. Jádrem výstavy jsou fotografie a trojrozměrné modely desítek jeho realizací. K nejznámějším patří ústředí ČSOB v Praze, přírodní stezka v Jelením příkopu a průchod valem Prašného mostu na Pražském hradě, budova vinařství Sonberk či rekonstrukce industriálních objektů v Ostravě – Dolních Vítkovicích. Řada jeho projektů byla realizována v Litomyšli, nejnověji rekonstrukce muzea, zámeckého pivovaru a předzámčí.

SK Cyklo Chlubna Žďár nad Sázavou

Cyklistický klub SK Cyklo Chlubna byl založen začátkem roku 2004. Tým je složen výhradně z amatérských cyklistů a tomu odpovídá i jejich zavodní program. Pravidleně se zúčastňují Velosérie (53x11), ale také jiných závodů, například extraligy masters. Někteří se zaměřují na maratonskou sérii a ti ambicióznější jezdí např. ME veteránů nebo MČR v rámci masters. SK Cyklo Chlubna pořádá sportovní akce v okolí Žďáru na Sázavou a v neposlední řadě se snaží také o organizaci závodů na krajské úrovni.

Bystřické léto 2016

Bystřické léto bude letos zahájeno s malým předstihem, ale o to ve větším stylu. V pátek 13. června se ve velkém sále Kulturního domu v Bystřici n.P. představí jedinečná formace orchestru Něhoslava Kyjovského pod vedením umělecké vedoucí Lenky Macháčkové se skupinou Hradišťan. Kdo zná a navštívil některý z projektů Lenky, jedním z nichž jsou i Balady a romance,ví, že půjde o jedinečný zážitek.