Napsali o nás

50 tisíc rohlíků za hodinu. Obří pekárna začala chrlit tuny pečiva

Zhruba 25 tisíc tun pečiva ročně může vyrobit v úterý otevřená pekárna v Rosicích, jejíž přestavba přišla na půl miliardy korun. Zdejší chleby, rohlíky či toustové chleby jsou určeny pro Brno a okolí.

zdroj: iDnes.cz

Stavba pavilonu v třebíčské nemocnici pokračuje

Sice sněží a mrzne, práce na nejdražší nemocniční stavbě v historii Kraje Vysočina však nestojí. Dokonce se betonuje. Důvod je jasný: do konce roku musí být nový pavilon chirurgických oborů v Třebíči hotový.

zdroj: iDnes.cz

Dokončení stavby hala Klimeška

Na konci roku 2016 byla řádně dokončena a zkolaudována první část etapy stavby sportovní haly Klimeška v Kutné Hoře. I přes velmi limitující a nekompromisní termín poskytovatele dotací na její dokončení se vše podařilo k plné spokojenosti investora a uživatelů.

zdroj: Kutnohorský listy

Losování startovacích bytů v Praze 1

Za 188 milionů postavila Praha 1 kousek od centra města mezigenerační dům s bydlením pro seniory i startovacími byty pro mladé. Těm je určeno 16 jednotek s velmi výhodným nájmem. O tom, komu připadnou, dnes rozhodl los.

zdroj: Česká televize

Bourání mění cesty třebíčskou nemocnicí a zavádí parkovné od první minuty

V třebíčské nemocnici začínají přípravy na demolici nejstarší budovy. Poslední pacienti z lůžkového oddělení urologie pavilonu A a A1 se přesouvají do náhradních prostor, pak už můžou nastoupit bourací čety. Demolice pavilonu změní zažité nemocniční pořádky.

zdroj: iDnes.cz

Úřadu se nelíbily prostory nemocnice. Po pěti letech má nový pavilon

Nemocnice v Pelhřimově otevřela nový pavilon. Ve dvoupatrové budově sídlí transfúzní oddělení i příslušné laboratoře. Kraj Vysočina ho nechal postavit za 81 milionů korun. Důvodem stavby byla výtka Státního úřadu pro kontrolu léčiv, podle něhož byly původní prostory oddělení příliš stísněné.

zdroj: iDnes.cz

Brodská stavební škola spolupracuje se stavebními firmami

Zástupci Střední průmyslové školy stavební akademika Stanislava Bechyně Havlíčkův Brod podepsali v průběhu tohoto týdne další smlouvy o spolupráci se stavebními firmami. Společnosti PKS stavby a PKS okna Žďár nad Sázavou jsou tak dalšími podporovateli budoucích stavařů a řemeslníků v regionu.

zdroj: Deník.cz

Městské lázně se saunovým světem se připravují na sobotní otevření

Městské lázně se saunovým světem se připravují na sobotní otevření v Novém Městě na Moravě. V okrese Žďár nad Sázavou přitom jde už o třetí podobné zařízení, a tak se někteří opoziční zastupitelé bojí, že bude ztrátové. Město se navíc kvůli investici do lázní výrazně zadlužilo.

zdroj: Česká televize

Je sladká, nebo slaná? Návštěvníci poprvé ochutnali vodu v lázních

Nové Město na Moravě má novou atrakci. Už o tomto víkendu si lidé zaplavou v bazénu, jehož výstavba stála téměř sto milionů korun. Do útrob nákladného projektu se návštěvníci poprvé podívali krátce před tím. Zájem byl obrovský.

zdroj: iDnes.cz

Rekonstrukce pavilonu hematologie a transfuziologie Nemocnice Pelhřimov

Zrekonstruovaný Pavilon hematologie a transfuziologie Nemocnice Pelhřimov byl 4. listopadu 2015 slavnostně předán k užívání pacientům i zaměstnancům nemocnice.

zdroj: Nemocnice Pelhřimov

Vraťte se po studiu domů. Šest žďárských firem přesvědčuje školáky

Dny otevřených dveří jsou tradiční akcí mnoha firem. Hodně nezvyklé však je, když zve na prohlídku tolik zaměstnavatelů najednou. Šestice žďárských firem spojila síly a na čtvrtek 17. září chystá Den otevřených dveří firem Žďárska.

zdroj: iDnes.cz

Práce pro vězenkyně ve Světlé

Odsouzené z ženské věznice ve Světlé nad Sázavou budou moct od příštího roku pracovat hned v těsném sousedství vězení. Soukromý investor tam zahájil výstavbu nové výrobní haly belgických cukrovinek, kde odsouzené dostanou práci. Jde o první podobný projekt v Česku.

zdroj: Česká televize

Milník v zaměstnávání vězňů. Firma staví halu spojenou s věznicí

Je to počátek nové éry v zaměstnávání odsouzených, prohlásil ve Světlé nad Sázavou generální ředitel vězeňské služby Pavel Ondrášek. V tamní ženské věznici začala výstavba vůbec první soukromé výrobní haly, v níž budou moci pracovat i odsouzené za vážné zločiny.

zdroj: iDnes.cz

Budování novoměstských lázní nabralo skluz. I kvůli čokoládě a pivu

Novoměstský bazén se saunami a fitness centrem se otevře místo října až v listopadu. Práce se prodlouží kvůli rozšíření původně neplánovaných atrakcí centra. Ceník služeb zatím provozovatel neodtajnil, lákat však bude i na romantické koupele pro páry se šampaňským.

zdroj: iDnes.cz

Kinští na zámku rozhýbali dějiny, historií provází audiovizuální triky

Zážitková expozice, jaká nemá v Česku obdoby. Takové ohlasy vyvolává Muzeum nové generace, které otevřela rodina Kinských na svém zámku ve Žďáru nad Sázavou. Pomocí audiovizuálních triků přibližuje více než 760 let historie cisterciáckého kláštera a později zámku. Vstup je zatím zdarma.

zdroj: iDnes.cz

V Jihlavě vrcholí přípravy na otevření největšího rodinného zábavního parku v kraji Vysočina

V Jihlavě vrcholí přípravy na otevření největšího rodinného zábavního parku v kraji Vysočina. Má nabídnout hraní a další atrakce hlavně mladým rodinám s dětmi anebo školním výletům. Polovinu nákladů zaplatila evropská unie.

zdroj: Česká televize

Pavoučí kokony, šplhání na sopku, sevření zuby lebky. Robinson otevírá

V pátek 7. srpna se v Jihlavě veřejnosti poprvé otevře velké dětské zábavní centrum. I z peněz Evropské unie vyrostlo na Královské louce. Děti i jejich rodiče v něm najdou spoustu neobvyklých atrakcí, na nichž se budou moci vyřádit. Za pobyt uvnitř ale rodiny vydají přinejmenším několik stokorun.

zdroj: iDnes.cz

Muzeum nové generace se otevře už v červenci

V Zámku Kinských ve Žďáře nad Sázavou finišují práce na Muzeu nové generace. Zážitkové expozice se otevřou na etapy, ta první se plánuje už na červenec. Nové unikátní interaktivní muzeum Kinští budují od minulého roku.

zdroj: televize Vysočina

Novoměstské lázně už se tyčí do výšky, hrubá stavba je téměř hotová

Stomilionový projekt městských lázní v Novém Městě na Moravě pomalu nabývá reálnou podobu, hrubá stavba je skoro hotová. Pokračovat se bude na stropních konstrukcích. Zároveň se hledají zaměstnanci a řeší se provozní otázky.

zdroj: televize Vysočina

Sladkou, nebo slanou? Lázně zvládnou obojí

Budované lázně v Novém Městě na Moravě budou mít oddělené okruhy technologií kvůli slané vodě v relaxačním bazénu.

zdroj: MF Dnes