Napsali o nás

Kuřim má nově zrekonstruované kulturní centrum za téměř 150 milionů korun

Nově zrekonstruované kulturní centrum můžou ode dneška využívat lidé v Kuřimi na Brněnsku. Původní budovu z roku 1961 nechala radnice kompletně přestavět. Uvnitř vzniklo kino, kavárna, společenský sál, ale třeba taky zázemí pro mateřské centrum.

zdroj: Český rozhlas

Kuřimští mají opět kulturní dům. Objekt po rekonstrukci otevírá

Lidé z Kuřimi mají opět kulturní dům. Poté, co téměř šedesátiletou budovu kompletně zrekonstruovali, v pátek slavnostně otevírá. Kuřimští se mohou těšit na zcela nové prostory.

zdroj: Deník.cz

Nová venkovská základka bude mít i vlastní studio a farmu

Program začal oficialitami - nechyběly proslovy ani sázení stromu doplněného u kořenů pamětní schránkou s poselstvím pro budoucí generace - avšak brzy se změnil v obecní slavnost s muzikou, zábavou s rodiči i kamarády a s neobvyklým hodováním ve školní jídelně. v Dolních Jirčanech na Praze-západ v úterý 3. září slavnostně otevírali novou školu. Zbrusu novou Základní školu Amos pro Psáry a Dolní Jirčany, postavenou na zeleném drnu.

zdroj: Deník.cz

Překvapivé stavby Adama Gebriana

Adam Gebrian tentokrát navštívil Litomyšl a tamější Zámecké návrší, konkrétně: muzeum, kostel, klášterní zahrady, bývalý pivovar – rodiště Bedřicha Smetany, knihovnu a obřadní síň, zámecký park a jízdárnu.

zdroj: Mall TV

Stavba dětského oddělení Nemocnice v Novém Městě na Moravě jde do finále

Rok po demolici původního dětského pavilonu už dělníci dokončují stavbu zcela nové budovy. Dnes začali na střeše také s instalací zeleně. Dokončují se instalace a omítky. Nová moderní budova se z venku zatepluje takřka na úroveň pasivního domu.

zdroj: Česká televize

Prestižní titul Stavba roku 2018 získala letos hned dvě sportovní zařízení

Letošní 26. ročník soutěže Stavba roku dospěl ve středu 3. října večer na půdě pražské Betlémské kaple do finále. Ze 42 přihlášených děl odborná porota vybrala pětici, která získala prestižní titul. Je v ní sportovní hala, zimní stadion, rodinný dům, historický palác a bytový dům.

zdroj: Novinky.cz

Sportovní hala, stadion i rodinný dům. Architekti vybrali nejlepší stavby roku

Architekti opět vybrali nejkrásnější stavby roku. Titul letos získalo pět budov: sportovní hala Dolní Břežany, palác Špork v Praze, zimní stadion Škoda Icerink v pražských Strašnicích, rodinný dům v Neveklově a rezidence U Michelského mlýna v Praze, která obdržela také cenu veřejnosti. Cenu pro nejlepší zahraniční stavbu získal tunel Nordfjördur na Islandu.

zdroj: Česká televize

Národní cenu za architekturu získala sportovní hala v D.Břežanech

Praha - Letošní Národní cenu za architekturu získala sportovní hala v Dolních Břežanech u Prahy, která je dílem studia SPORADICAL. Pětičlenná mezinárodní porota vybrala vítěze ze 42 finalistů. Do 25. ročníku soutěže se přihlásilo přes 160 ateliérů s více než 200 projekty realizovanými v České republice mezi lednem 2017 a březnem 2018. ČTK o tom informovali pořadatelé z Obce architektů.

zdroj: ČTK

V třebíčské nemocnici se otevírá nový pavilon pro hemodialýzu a LDN

V třebíčské nemocnici začíná fungovat nově zrekonstruovaný pavilon G. V rozšířené šestipatrové budově na pacienty čekají pokoje s klimatizací a televizory, s moderními polohovatelnými lůžky, novým nábytkem a celkově zvýšeným komfortem. Stavební práce v areálu nemocnice ovšem ani zdaleka nekončí.

zdroj: iDnes.cz

Ve Světlé položili základní kámen nové sportovní haly

Položením základního kamene ve čtvrtek ve Světlé nad Sázavou odstartovala největší investiční akce letošního roku. Tou je stavba ve Světlé dlouho očekávané sportovní haly, která bude odpovídat parametrům ligových soutěží.

zdroj: Deník.cz

Třebíčská nemocnice bude už brzy otevírat další opravený pavilon

Nemocnice Třebíč pozvolna mění svou tvář. Těsně před dokončením je další opravený pavilon chirurgických oborů – rekonstruovaná budova G bývalé porodnice. Nově se však do ní nastěhuje dialýza, léčebna dlouhodobě nemocných, nový obor jednodenní chirurgie a bude zde i zázemí pro personál ze tří pavilonů.

zdroj: iDnes.cz

SanSwiss staví multifunkční halu za 152 milionů

Jičín - Firma SanSwiss staví novou multifunkční halu za 152 milionů korun. Ve čtvrtek byl slavnostně položen základní kámen nových výrobních a skladovacích prostor, které mají být zprovozněny v květnu 2019.

zdroj: Jíčínský deník

Unikátní tělocvična. Za Prahou může každý cvičit, sportovat i kulturně žít

Novostavba sportovní haly navazuje na areál základní školy v Dolních Břežanech v okrese Praha-západ. Umožňuje výuku tělocviku, je využívána sportovní veřejností i k pořádání kulturních akcí. Sportovní plocha má velikost 45 × 25 metrů, kapacita tribuny je 250 diváků.

zdroj: iDnes.cz

Na střeše pavilonu novoměstské nemocnice poroste tráva i květiny

Až se příští rok do nové budovy dětského oddělení nemocnice v Novém Městě na Moravě nastěhují lékaři, zdravotní sestry a také malí pacienti, bude mít novostavba už i zajímavou střechu.

zdroj: iDnes.cz

Panelák, na který si stěžovali pacienti třebíčské nemocnice, jde k zemi

Dům hrůzy, jak se přezdívalo paneláku, ve kterém od roku 1985 sídlila třebíčská chirurgie, už dál nebude strašit. V minulém týdnu začala jeho dlouho očekávaná demolice. Do stěn se „zakously“ dva velké bourací stroje.

zdroj: iDnes.cz

Ocenění je signálem dobré práce

Společnosti PKS stavby v současné době patří k předním stavebním společnostem v oboru pozemního stavitelství v České republice. Patří do skupiny firem PKS s obratem 2,5 miliardy korun ročně a 600 zaměstnanci.

zdroj: Svět průmyslu

Na jaře by v Psárech konečně měla začít vznikat nová škola.

Do čtyř let by v Praze a okolí mělo vzniknout skoro tři a půl tisíce nových míst pro školáky v základních školách. Ministerstvo školství před rokem slíbilo, že přispěje na výstavbu nových školních budov. Ta první by měla vzniknout v Psárech.

zdroj: Česká televize

Nemocnice se plácnou přes kapsu. Staví pavilony a koupí stovky přístrojů

Stavebníci budou mít v krajských špitálech na Vysočině plno práce. Letos se chystá výstavba nových nemocničních pavilonů, demolice nebo rekonstrukce těch stávajících, ale také modernizace přístrojového vybavení. V souhrnu půjde v celém kraji o investice za stamiliony korun.

zdroj: iDnes.cz

Demolice dětského oddělení nemocnice bude trvat měsíc a půl

V tomto týdnu začne specializovaná firma s postupnou demolicí stávajícího dětského pavilonu Nemocnice Nové Město na Moravě. Řekl to Michal Antl, vedoucí útvaru komunikace PKS stavby, která zakázku na demolici a výstavbu nového pavilonu získala.

zdroj: Deník.cz

Stavba nového pavilonu jde do finále, přeměna nemocnice tím ale nekončí

Panorama nad řekou Jihlavou v Třebíči se výrazně mění. To vše díky největší současné investici Kraje Vysočina - stavbě zbrusu nového nemocničního pavilonu C za půl miliardy korun. Budova má blízko ke svému dokončení, v listopadu bude hotová.

zdroj: iDnes.cz