Napsali o nás

SanSwiss staví multifunkční halu za 152 milionů

Jičín - Firma SanSwiss staví novou multifunkční halu za 152 milionů korun. Ve čtvrtek byl slavnostně položen základní kámen nových výrobních a skladovacích prostor, které mají být zprovozněny v květnu 2019.

zdroj: Jíčínský deník

Unikátní tělocvična. Za Prahou může každý cvičit, sportovat i kulturně žít

Novostavba sportovní haly navazuje na areál základní školy v Dolních Břežanech v okrese Praha-západ. Umožňuje výuku tělocviku, je využívána sportovní veřejností i k pořádání kulturních akcí. Sportovní plocha má velikost 45 × 25 metrů, kapacita tribuny je 250 diváků.

zdroj: iDnes.cz

Na střeše pavilonu novoměstské nemocnice poroste tráva i květiny

Až se příští rok do nové budovy dětského oddělení nemocnice v Novém Městě na Moravě nastěhují lékaři, zdravotní sestry a také malí pacienti, bude mít novostavba už i zajímavou střechu.

zdroj: iDnes.cz

Panelák, na který si stěžovali pacienti třebíčské nemocnice, jde k zemi

Dům hrůzy, jak se přezdívalo paneláku, ve kterém od roku 1985 sídlila třebíčská chirurgie, už dál nebude strašit. V minulém týdnu začala jeho dlouho očekávaná demolice. Do stěn se „zakously“ dva velké bourací stroje.

zdroj: iDnes.cz

Ocenění je signálem dobré práce

Společnosti PKS stavby v současné době patří k předním stavebním společnostem v oboru pozemního stavitelství v České republice. Patří do skupiny firem PKS s obratem 2,5 miliardy korun ročně a 600 zaměstnanci.

zdroj: Svět průmyslu

Na jaře by v Psárech konečně měla začít vznikat nová škola.

Do čtyř let by v Praze a okolí mělo vzniknout skoro tři a půl tisíce nových míst pro školáky v základních školách. Ministerstvo školství před rokem slíbilo, že přispěje na výstavbu nových školních budov. Ta první by měla vzniknout v Psárech.

zdroj: Česká televize

Nemocnice se plácnou přes kapsu. Staví pavilony a koupí stovky přístrojů

Stavebníci budou mít v krajských špitálech na Vysočině plno práce. Letos se chystá výstavba nových nemocničních pavilonů, demolice nebo rekonstrukce těch stávajících, ale také modernizace přístrojového vybavení. V souhrnu půjde v celém kraji o investice za stamiliony korun.

zdroj: iDnes.cz

Demolice dětského oddělení nemocnice bude trvat měsíc a půl

V tomto týdnu začne specializovaná firma s postupnou demolicí stávajícího dětského pavilonu Nemocnice Nové Město na Moravě. Řekl to Michal Antl, vedoucí útvaru komunikace PKS stavby, která zakázku na demolici a výstavbu nového pavilonu získala.

zdroj: Deník.cz

Stavba nového pavilonu jde do finále, přeměna nemocnice tím ale nekončí

Panorama nad řekou Jihlavou v Třebíči se výrazně mění. To vše díky největší současné investici Kraje Vysočina - stavbě zbrusu nového nemocničního pavilonu C za půl miliardy korun. Budova má blízko ke svému dokončení, v listopadu bude hotová.

zdroj: iDnes.cz

Sady, kaple, domy i silnice soupeří o titul stavby posledních dvou let

V minulém ročníku Stavby roku si v laickém hlasování nejlépe vedla rozhledna Mariánka v Horní Čermné. O budoucí titul nejlepší stavba uplynulých dvou let v Pardubickém kraji se nyní uchází 13 staveb v několika kategoriích.

zdroj: iDnes.cz

Piaristická kolej stavbou roku?

Veřejnost má možnost se zapojit do hlasování v regionální soutěži Stavba roku. Letos se o nejlepší stavbu v Pardubickém kraji, které byly zkolaudované v posledních dvou letech, uchází třináct projektů.

zdroj: Deník.cz

Kvůli pumě z války evakuovala policie 30 lidí

Tři desítky lidí evakuovala ve čtvrtek odpoledne policie v Nebovidech na Brněnsku kvůli nálezu munice z druhé světové války. Nevybuchlou leteckou pumu našli dělníci na stavbě. Na policejním webu to dnes uvedl mluvčí Pavel Šváb.

zdroj: Blesk.cz

50 tisíc rohlíků za hodinu. Obří pekárna začala chrlit tuny pečiva

Zhruba 25 tisíc tun pečiva ročně může vyrobit v úterý otevřená pekárna v Rosicích, jejíž přestavba přišla na půl miliardy korun. Zdejší chleby, rohlíky či toustové chleby jsou určeny pro Brno a okolí.

zdroj: iDnes.cz

Stavba pavilonu v třebíčské nemocnici pokračuje

Sice sněží a mrzne, práce na nejdražší nemocniční stavbě v historii Kraje Vysočina však nestojí. Dokonce se betonuje. Důvod je jasný: do konce roku musí být nový pavilon chirurgických oborů v Třebíči hotový.

zdroj: iDnes.cz

Dokončení stavby hala Klimeška

Na konci roku 2016 byla řádně dokončena a zkolaudována první část etapy stavby sportovní haly Klimeška v Kutné Hoře. I přes velmi limitující a nekompromisní termín poskytovatele dotací na její dokončení se vše podařilo k plné spokojenosti investora a uživatelů.

zdroj: Kutnohorský listy

Losování startovacích bytů v Praze 1

Za 188 milionů postavila Praha 1 kousek od centra města mezigenerační dům s bydlením pro seniory i startovacími byty pro mladé. Těm je určeno 16 jednotek s velmi výhodným nájmem. O tom, komu připadnou, dnes rozhodl los.

zdroj: Česká televize

Bourání mění cesty třebíčskou nemocnicí a zavádí parkovné od první minuty

V třebíčské nemocnici začínají přípravy na demolici nejstarší budovy. Poslední pacienti z lůžkového oddělení urologie pavilonu A a A1 se přesouvají do náhradních prostor, pak už můžou nastoupit bourací čety. Demolice pavilonu změní zažité nemocniční pořádky.

zdroj: iDnes.cz

Úřadu se nelíbily prostory nemocnice. Po pěti letech má nový pavilon

Nemocnice v Pelhřimově otevřela nový pavilon. Ve dvoupatrové budově sídlí transfúzní oddělení i příslušné laboratoře. Kraj Vysočina ho nechal postavit za 81 milionů korun. Důvodem stavby byla výtka Státního úřadu pro kontrolu léčiv, podle něhož byly původní prostory oddělení příliš stísněné.

zdroj: iDnes.cz

Brodská stavební škola spolupracuje se stavebními firmami

Zástupci Střední průmyslové školy stavební akademika Stanislava Bechyně Havlíčkův Brod podepsali v průběhu tohoto týdne další smlouvy o spolupráci se stavebními firmami. Společnosti PKS stavby a PKS okna Žďár nad Sázavou jsou tak dalšími podporovateli budoucích stavařů a řemeslníků v regionu.

zdroj: Deník.cz

Městské lázně se saunovým světem se připravují na sobotní otevření

Městské lázně se saunovým světem se připravují na sobotní otevření v Novém Městě na Moravě. V okrese Žďár nad Sázavou přitom jde už o třetí podobné zařízení, a tak se někteří opoziční zastupitelé bojí, že bude ztrátové. Město se navíc kvůli investici do lázní výrazně zadlužilo.

zdroj: Česká televize