Napsali o nás

Panelák, na který si stěžovali pacienti třebíčské nemocnice, jde k zemi

Dům hrůzy, jak se přezdívalo paneláku, ve kterém od roku 1985 sídlila třebíčská chirurgie, už dál nebude strašit. V minulém týdnu začala jeho dlouho očekávaná demolice. Do stěn se „zakously“ dva velké bourací stroje.

zdroj: iDnes.cz

Ocenění je signálem dobré práce

Společnosti PKS stavby v současné době patří k předním stavebním společnostem v oboru pozemního stavitelství v České republice. Patří do skupiny firem PKS s obratem 2,5 miliardy korun ročně a 600 zaměstnanci.

zdroj: Svět průmyslu

Na jaře by v Psárech konečně měla začít vznikat nová škola.

Do čtyř let by v Praze a okolí mělo vzniknout skoro tři a půl tisíce nových míst pro školáky v základních školách. Ministerstvo školství před rokem slíbilo, že přispěje na výstavbu nových školních budov. Ta první by měla vzniknout v Psárech.

zdroj: Česká televize

Nemocnice se plácnou přes kapsu. Staví pavilony a koupí stovky přístrojů

Stavebníci budou mít v krajských špitálech na Vysočině plno práce. Letos se chystá výstavba nových nemocničních pavilonů, demolice nebo rekonstrukce těch stávajících, ale také modernizace přístrojového vybavení. V souhrnu půjde v celém kraji o investice za stamiliony korun.

zdroj: iDnes.cz

Demolice dětského oddělení nemocnice bude trvat měsíc a půl

V tomto týdnu začne specializovaná firma s postupnou demolicí stávajícího dětského pavilonu Nemocnice Nové Město na Moravě. Řekl to Michal Antl, vedoucí útvaru komunikace PKS stavby, která zakázku na demolici a výstavbu nového pavilonu získala.

zdroj: Deník.cz

Stavba nového pavilonu jde do finále, přeměna nemocnice tím ale nekončí

Panorama nad řekou Jihlavou v Třebíči se výrazně mění. To vše díky největší současné investici Kraje Vysočina - stavbě zbrusu nového nemocničního pavilonu C za půl miliardy korun. Budova má blízko ke svému dokončení, v listopadu bude hotová.

zdroj: iDnes.cz

Sady, kaple, domy i silnice soupeří o titul stavby posledních dvou let

V minulém ročníku Stavby roku si v laickém hlasování nejlépe vedla rozhledna Mariánka v Horní Čermné. O budoucí titul nejlepší stavba uplynulých dvou let v Pardubickém kraji se nyní uchází 13 staveb v několika kategoriích.

zdroj: iDnes.cz

Piaristická kolej stavbou roku?

Veřejnost má možnost se zapojit do hlasování v regionální soutěži Stavba roku. Letos se o nejlepší stavbu v Pardubickém kraji, které byly zkolaudované v posledních dvou letech, uchází třináct projektů.

zdroj: Deník.cz

Kvůli pumě z války evakuovala policie 30 lidí

Tři desítky lidí evakuovala ve čtvrtek odpoledne policie v Nebovidech na Brněnsku kvůli nálezu munice z druhé světové války. Nevybuchlou leteckou pumu našli dělníci na stavbě. Na policejním webu to dnes uvedl mluvčí Pavel Šváb.

zdroj: Blesk.cz

50 tisíc rohlíků za hodinu. Obří pekárna začala chrlit tuny pečiva

Zhruba 25 tisíc tun pečiva ročně může vyrobit v úterý otevřená pekárna v Rosicích, jejíž přestavba přišla na půl miliardy korun. Zdejší chleby, rohlíky či toustové chleby jsou určeny pro Brno a okolí.

zdroj: iDnes.cz

Stavba pavilonu v třebíčské nemocnici pokračuje

Sice sněží a mrzne, práce na nejdražší nemocniční stavbě v historii Kraje Vysočina však nestojí. Dokonce se betonuje. Důvod je jasný: do konce roku musí být nový pavilon chirurgických oborů v Třebíči hotový.

zdroj: iDnes.cz

Dokončení stavby hala Klimeška

Na konci roku 2016 byla řádně dokončena a zkolaudována první část etapy stavby sportovní haly Klimeška v Kutné Hoře. I přes velmi limitující a nekompromisní termín poskytovatele dotací na její dokončení se vše podařilo k plné spokojenosti investora a uživatelů.

zdroj: Kutnohorský listy

Losování startovacích bytů v Praze 1

Za 188 milionů postavila Praha 1 kousek od centra města mezigenerační dům s bydlením pro seniory i startovacími byty pro mladé. Těm je určeno 16 jednotek s velmi výhodným nájmem. O tom, komu připadnou, dnes rozhodl los.

zdroj: Česká televize

Bourání mění cesty třebíčskou nemocnicí a zavádí parkovné od první minuty

V třebíčské nemocnici začínají přípravy na demolici nejstarší budovy. Poslední pacienti z lůžkového oddělení urologie pavilonu A a A1 se přesouvají do náhradních prostor, pak už můžou nastoupit bourací čety. Demolice pavilonu změní zažité nemocniční pořádky.

zdroj: iDnes.cz

Úřadu se nelíbily prostory nemocnice. Po pěti letech má nový pavilon

Nemocnice v Pelhřimově otevřela nový pavilon. Ve dvoupatrové budově sídlí transfúzní oddělení i příslušné laboratoře. Kraj Vysočina ho nechal postavit za 81 milionů korun. Důvodem stavby byla výtka Státního úřadu pro kontrolu léčiv, podle něhož byly původní prostory oddělení příliš stísněné.

zdroj: iDnes.cz

Brodská stavební škola spolupracuje se stavebními firmami

Zástupci Střední průmyslové školy stavební akademika Stanislava Bechyně Havlíčkův Brod podepsali v průběhu tohoto týdne další smlouvy o spolupráci se stavebními firmami. Společnosti PKS stavby a PKS okna Žďár nad Sázavou jsou tak dalšími podporovateli budoucích stavařů a řemeslníků v regionu.

zdroj: Deník.cz

Městské lázně se saunovým světem se připravují na sobotní otevření

Městské lázně se saunovým světem se připravují na sobotní otevření v Novém Městě na Moravě. V okrese Žďár nad Sázavou přitom jde už o třetí podobné zařízení, a tak se někteří opoziční zastupitelé bojí, že bude ztrátové. Město se navíc kvůli investici do lázní výrazně zadlužilo.

zdroj: Česká televize

Je sladká, nebo slaná? Návštěvníci poprvé ochutnali vodu v lázních

Nové Město na Moravě má novou atrakci. Už o tomto víkendu si lidé zaplavou v bazénu, jehož výstavba stála téměř sto milionů korun. Do útrob nákladného projektu se návštěvníci poprvé podívali krátce před tím. Zájem byl obrovský.

zdroj: iDnes.cz

Rekonstrukce pavilonu hematologie a transfuziologie Nemocnice Pelhřimov

Zrekonstruovaný Pavilon hematologie a transfuziologie Nemocnice Pelhřimov byl 4. listopadu 2015 slavnostně předán k užívání pacientům i zaměstnancům nemocnice.

zdroj: Nemocnice Pelhřimov

Vraťte se po studiu domů. Šest žďárských firem přesvědčuje školáky

Dny otevřených dveří jsou tradiční akcí mnoha firem. Hodně nezvyklé však je, když zve na prohlídku tolik zaměstnavatelů najednou. Šestice žďárských firem spojila síly a na čtvrtek 17. září chystá Den otevřených dveří firem Žďárska.

zdroj: iDnes.cz