Archiv aktualit

Ambiciózní obec staví školu pro pětistovku žáků

V obci Chýně na okraji západní části Prahy je rušno. Staví se zde nová škola s komunikacemi za 175 miliónů korun Do budoucna v této rychle se rozvíjející obci škola nabídne kapacitu až pro 456 školáků. Právě nedostačující kapacita škol je jedním z aktuálních problémů okolí.

V Břežanech roste unikátní sportovní hala

Dolní Břežany, moderní atraktivní obec která za poslední roky prošla neskutečnou proměnou. Místní radnice při realizaci nových projektů klade velký důraz na architektonické a urbanistické hledisko. Nová sportovní hala, jejíž výstavba byla zahájena začátkem září, je toho příkladem.

Nemocnice v Třebíči otevřela dveře veřejnosti

Druhá zářijová sobota patřila v Třebíčské nemocnici jejímu tradičnímu dni otevřených dveří. Mimo představení většiny zde dostupných oborů, ukázky všech složek IZS či možnosti různých vyšetření, měli návštěvníci možnost navštívit stavbu pavilonu chirurgických oborů komentovanou exkurzí.

Porota vybírala nejlepší stavby na Vysočině

Novoměstští získali prestižní ocenění. Městské lázně, které se slavnostně otevřely v listopadu 2015, byly oceněny jako Stavba roku Kraje Vysočina 2015. Soutěž pořádá Spolek Stavba Vysočiny a vypisuje ji ve spolupráci se SPS ČR, ČKAIT a Krajem Vysočina.

U Františka nyní najde domov stovka seniorů

Zařízení pro sto uživatelů, z toho většinu v režimu chráněných lůžek pro klienty s Alzheimerovou chorobou či demencí - to je nově otevřený Domov u Františka v Újezdu u Brna, který rok po zahájení stavby, otevřeli představitelé kraje v čele s hejtmanem Michalem Haškem.

V třebíčské nemocnici začala stavba pavilonu chirurgie

Slavnostním poklepáním na základní kámen začala v areálu třebíčské nemocnice stavba nového pavilonu chirurgických oborů. Projekt počítá mimo jiné s rekonstrukcí stávajícího pavilonu G, který se propojí s novým objektem.

VTP v Mníšku otevírá druhou etapou nové start–up příležitosti

Během 11 měsíců přeměnili stavbaři tři nevyužívané objekty areálu ÚVR Mníšek pod Brdy na vědeckotechnický park II. Ten se tak díky druhé etapě rekonstrukcí přidal k dalším nově sloužícím moderním objektům téměř 10hektrového areálu.

Nový školní pavilon - nové trendy ve vzdělávání

V listopadu byl slavnostně otevřen nový pavilon základní školy v Dolních Břežanech. Vyřeší nejen dlouhodobý problém s nedostatečnou kapacitou školy, ale umožní také nabídnout třídy s rozšířenou výukou matematiky, přírodovědných předmětů.

Přístavba koleje bude sloužit jako knihovna a obřadní síň

V říjnu skončila dlouholetá a nákladná proměna zámeckého návrší. Jako poslední objekt proměny historických objektů v Litomyšli byla ukončena přístavba piaristické koleje. Ta bude nyní sloužit lidem jako obřadní síň a univerzitní knihovna.

Muzeum v Litomyšli je krajskou stavbou roku

Stavební žeň uplynulých dvou let v Pardubickém kraji zhodnotila odborná porota Stavby roku Pardubického kraje 2015. Stavbaři, architekti a investoři letos přihlásili rekordních 23 staveb.

Nový domov v Proseči již slouží seniorům

V Proseči u Pošné v původním zámečku ve kterém po své rekonstrukci již čtvrt století sídlí Domov pro seniory mají nový areál. Do nového pavilonu určeného především pro seniory s Alzheimerovou chorobou se již nyní stěhují jeho obyvatelé.

Nejlepším stavbám na Vysočině dominují naše dva projekty

Stavba roku Kraje Vysočiny 2014 již zná své vítěze. V rámci odborného hodnocení byl udělen 1 titul Prestižní stavba, 3 tituly Stavba roku a 7 čestných uznání. Dva hlavní tituly přitom pocházejí "z dílny" naší společnosti

Pavilon Pardubické nemocnice byl předán k užívání

Stavbu Multioborového pavilonu včetně vybavení hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a 1. náměstek Roman Línek spolu se zástupci stavební firmy slavnostně předali do užívání Nemocnici Pardubického kraje.

Premiér otevřel Domov ve Ždírci i turistické centrum Eden

Kraj Vysočina navštívil v první jarní den předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka. Při své pracovní návštěvě se zúčastnil otevření dvou center, jejichž generální dodávku provedla společnost PKS stavby.

Otevření vývojového centra v Dobříši

Pro předního světového výrobce kompaktních stavebních strojů Bobcat, jsme otevřeli v Dobříši na Příbramsku nové vývojové centrum za 350 milionů korun.

Stavba roku Kraje Vysočina pro Domov důchodců Ždírec

V Počátkách u Pelhřimova proběhlo ve středu 11. června slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Stavba roku Kraje Vysočina 2013. Titulem Stavba roku Kraje Vysočina byly oceněny čtyři stavby, jednou z nich i Domov důchodců ve Ždírci z realizace společnosti PKS stavby.

Jsme třetí nejprogresivnější firmou na Vysočině

12. ročník ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku dekoroval krajské vítěze titulem Sodexo Zaměstnavatel regionu 2014 v krajích Vysočina, Královéhradecký a Pardubický. Nejúspěšnějšími regionálními zaměstnavateli jsou společnosti Iveco, Valeo a Ammann. Uspěly i další firmy, mezi nimi i PKS stavby.

VTP TRIANGL rozezněl podnikání ve Zlínském kraji

Rok a půl od zahájení stavby otevřel Vědeckotechnický park (VTP) Triangl své brány a zahájil svoji činnost. Moderní areál, který vyrostl na místě zchátralého uherskohradišťského sila, podpoří podnikatelské prostředí v Uherském Hradišti.

Stavba třetí etapy MŠ Jinočany ukončena

V pořadí již třetí etapou výstavby pavilonové mateřské školky jsme se loučili střižením pásky s naším stavebním působením na Mateřské školce v Jinočanech u Prahy.

Jsme Stavební firmou roku 2012

Naše stavební společnost zvítězila v prestižní republikové soutěži o nejlepší stavební firmu roku 2012. Své síly jsme si v soutěži změřili poprvé a v kategorii velkých stavebních firem nad 200 zaměstnanců jsme se umístili na prvním místě.