STAVEBNÍ FIRMA ROKU
2019

Archiv aktualit

Domy U Mincovny prošly unikátní rekonstrukcí

Rekonstrukce historických domů v ulici U Mincovny v Jihlavy prošly kompletní rekonstrukcí, která obnovila jejich vzhled z 30. let minulého století. Historie místa však sahá až k založení Jihlavy, kterou pomohly během stavby poodkrýt historické nálezy.

Začíná největší investice v dějinách Pardubicka

Stavba centrálního urgentního příjmu v Pardubické nemocnici je bez jakýchkoliv pochyb největší investicí Pardubického kraje za 21 let jeho existence. Zásadním krokem, před samotným zahájením stavby, byl podpis smlouvy mezi zadavatelem a dodavatelem.

Stali jsme se Stavební firmou roku 2019

Veřejnou soutěž Stavební firma roku vyhlašuje Svaz podnikatelů ve stavebnictví ČR. Letošní ročník jsme ovládli v kategorii Velká stavební firma nad 200 zaměstnanců. Potvrdili jsme tak již podruhé své místo ve společenství renomovaných a perspektivních firem.

Zvláštní cena Stavba roku pro Základní školu Amos

Prestižní stavební soutěžní přehlídka Stavba roku 2020 zná své hlavní vítěze. Na letošním 28. ročníku bylo uděleno celkem osm titulů a pět zvláštních cen. Celkem bylo do soutěže přihlášeno rekordních 84 stavebních realizací.

Osm cen ze soutěže Stavba Vysočiny

Do přehlídky stavebních realizací, kterou po osmnácté pořádal Spolek Stavba Vysočiny ve spolupráci se Svazem podnikatelů ve stavebnictví, ČKAIT a Krajem Vysočina, se přihlásilo jednadvacet novostaveb a rekonstrukcí.

Škola Amos Stavbou roku Středočeského kraje

Titul Stavba roku Středočeského kraje 2020, spolu se sedmi nominacemi na titul, Cenou hejtmanky Středočeského kraje a čtrnácti dalšími cenami, byly uděleny na slavnostním vyhlášení 7. ročníku soutěže Stavba roku Středočeského kraje 2020.

Školkou se třemi prsty se už prohání předškoláci

V úterý 1. září 2020 se uskutečnilo slavnostní otevření nové mateřské školy v Dolních Břežanech. Školka ve svých prostorách přivítala první děti již v ranních hodinách. Slavnostní otevření školky určené široké veřejnosti se odehrálo v podvečer.

Dělníky vystřídali plavci, bazén je otevřen

Poslední srpnový den se v hlavní bazénové hale šumperského Aquacentra konalo symbolické otevření a předání stavby veřejnosti. Místo stříhání pásky byl však bazén otevřel skokem do vody a malým závodem na 25 metrů, závodníci byli čelní představitelé města.

Ministerská návštěva stavby průmyslové zóny

V rámci své pracovní cesty do Žďáru nad Sázavou navštívila naši stavbu druhé etapy průmyslové zóny ministryně financí Alena Schillerová společně se zástupci Poslanecké sněmovny ČR, senátu ČR, Kraje Vysočina a vedení města Žďár nad Sázavou.

Ve věznici jsme začali stavbu nové ubytovny

Poklepáním na základní kámen ve Věznici Světlá nad Sázavou jsme zahájili výstavbu nové ubytovny pro odsouzené ženy. Ta bude splňovat požadavky evropských pravidel vězeňství a z hlediska zabezpečení ji vybavíme nejmodernějšími technologiemi.

Stavba základní školy v Jesenici zahájena

Ve čtvrtek 25. června jsme symbolickým poklepáním na základní kámen zahájili stavbu nové školy v Jesenici. Slavnostním poklepáním základního kamene započala výstavba nové školy, kterou začnou užívat žáci ve školním roce 2021/2022.

Zahájení stavby výukového centra

ČZU bude mít unikátní Výukové centrum zpracování zemědělských produktů při Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů. Stavbu Potravinového pavilonu zahájil ministr zemědělství pan Miroslav Toman.

Stavba operačních sálů pro nemocnici je zahájena

Symbolicky poklepáním na základní kámen byla zahájena přístavba a rekonstrukce pavilonu operačních sálů Nemocnice Třebíč. Stávající pavilon je morálně zastaralý a není možné rekonstruovat celý objekt bez přerušení provozu operačních sálů.

Oficiálně spuštěna dostavba ZŠ Dolní Chabry

U započaté dostavby základní školy se v první květnové pondělí sešli zástupci vedení PKS stavby, městské části, základní školy a další významní pozvaní hosté, aby slavnostně poklepali na základní kámen nové přístavby.

Bystřická výrobní hala je pod střechou

Výrobní hala v Bystřici nad Pernštejnem pro regionálního významného zaměstnavatele společnost Wera Werk má svoji hrubou stavbu včetně střešního a stěnového opláštění.

Pacov má nový dům sociálních služeb

Asi pětitisícový Pacov na Pelhřimovsku má nový dům sociálních služeb se stovkou lůžek, kde bude pečováno o lidi s demencí. První klienti se zabydlí v polovině ledna.

Havlíčkův Brod má nyní domov pro stovku seniorů

Společně s Krajem Vysočina jsme na začátku prosince otevřeli v Havlíčkově Brodě nový domov pro seniory se 109 lůžky. Z větší části je určený lidem postiženým některým typem demence.

Odstartovali jsme provoz sportovní haly ve Světlé

Slavnostním střihem pásky jsme za účasti výnamných hostů odstartovali ostrý provoz sportovní haly ve Světlé nad Sázavou. Dlouhých deset let čekalo město na tento den a čekání se vyplatilo.

Wera Werk čeká již pátého potomka

Společnost Wera Werk si nadělí k 25. narozeninám opravdu velký dárek - pátou halu při svém sídle v Bystřici nad Pernštejnem. Stavbu na pozemku o rozloze 5 500 m² jsme zahájili v září, dokončena by měla být v listopadu příštího roku.

Okrouhlice má přístavbu základní školy

Nová Základní škola v Okrouhlici nahradila dosluhující a nedostačující téměř 140 let starou budovu obecní školy. Jedná se o moderní stavbu s vybavením pro 21. století doplněnou sportovištěm a dopravním řešením nejbližšího okolí.