Archiv aktualit

Sportovní hala v Dolních Břežanech má svoji tvář

Oválná bílá budova každým dnem čím dál více zdobí školní areál v Dolních Břežanech. Dělníci zde postupně dávají finální podobu architektonicky velmi vzhledné sportovní hale. Ta nyní propojí nový školní pavilon pro 700 žáků, který jsme realizovali v minulých letech.

Nejstarší nemocniční pavilon půjde k zemi

Dětské oddělení nemocnice v Novém Městě na Moravě čeká v polovině letních prázdnin jeho demolice. Pracovišťě dětského oddělení, které je provozně přestěhováno na dočasných místech je v tuto chvíli připraveno k demolici. Pacientům nový pavilon začne sloužit na konci roku 2018.

Hlasujte pro Stavbu roku v Pardubickém kraji

Veřejnost má možnost zapojit se do hlasování v soutěži Stavba roku. Letos se o nejlepší stavbu v Pardubickém kraji, které byly zkolaudované v posledních dvou letech, uchází třináct projektů. Mezi nimi i naše realizace - dostavba Piaristické koleje v Litomyšli.

V Pacově roste ze země dům sociálních služeb

Poklepáním nikoliv na základní kámen, ale na prefabrikované betonové základy, ve středu 19. července symbolicky začala stavba Domu sociálních služeb Pacov, který vznikne v návaznosti na stávající Domov seniorů-domov důchodců v Malovcově ulici.

V Nebovidech léta šetřili. Staví sál za třicet milionů

Halu, která poslouží kultuře i sportu, začínáme stavět v Nebovidech na Rosicku. Obec, která má sedm set obyvatel, se pustila do stavby za 34 milionů korun. Tato mimořádná investice lidem konečně poskytne místo, kde se budou setkávat a sportovat.

Stavba závodu Cooper Standard míří do finále

Stavba výrobní haly pro regionálně významného zaměstnavatele a výrobce autodílů Cooper Standard Automotive spěje úspěšně do finále. Stavba, která vzrostla v průmyslové zóně v Bystřici nad Pernštejnem v průběhu jednoho roku, bude dokončena v průběhu letních prázdnin.

Domov U Františka je bronzovou Stavbou roku

Nejlepší jihomoravskou stavbou roku se v kategorii Stavby občanské vybavenosti stal Archeopark Pavlov, druhou příčku obsadil Polyfunkční objekt Dorn Brno a pomyslný bronz si ze soutěže odneskal námi realizovaná stavba Domova U Františka v Újezdě u Brna.

Grand opening pekárny Penam v Rosicích

Do rodiny Penam přibyla zbrusu nová pekárna nabitá nejmodernějšími technologiemi a úctyhodnou kapacitou. Proto se tento deštivý únorový den do moderních dějin českého pekařství zapíše jako jeden z nejdůležitějších.

V Kuřimi jsme otevřeli přístavbu základní školy

Nová přístavba pavilonu základní školy vznikla při základní škole Jungmannova v Kuřimi od února do prosince loňského roku. Za tu dobu vzniknul při stávající škole nový moderní prostor o pěti učebnách pro první stupeň dětí základní školy včetně tělocvičny.

Ambiciózní obec staví školu pro pětistovku žáků

V obci Chýně na okraji západní části Prahy je rušno. Staví se zde nová škola s komunikacemi za 175 miliónů korun Do budoucna v této rychle se rozvíjející obci škola nabídne kapacitu až pro 456 školáků. Právě nedostačující kapacita škol je jedním z aktuálních problémů okolí.

V Břežanech roste unikátní sportovní hala

Dolní Břežany, moderní atraktivní obec která za poslední roky prošla neskutečnou proměnou. Místní radnice při realizaci nových projektů klade velký důraz na architektonické a urbanistické hledisko. Nová sportovní hala, jejíž výstavba byla zahájena začátkem září, je toho příkladem.

Nemocnice v Třebíči otevřela dveře veřejnosti

Druhá zářijová sobota patřila v Třebíčské nemocnici jejímu tradičnímu dni otevřených dveří. Mimo představení většiny zde dostupných oborů, ukázky všech složek IZS či možnosti různých vyšetření, měli návštěvníci možnost navštívit stavbu pavilonu chirurgických oborů komentovanou exkurzí.

Porota vybírala nejlepší stavby na Vysočině

Novoměstští získali prestižní ocenění. Městské lázně, které se slavnostně otevřely v listopadu 2015, byly oceněny jako Stavba roku Kraje Vysočina 2015. Soutěž pořádá Spolek Stavba Vysočiny a vypisuje ji ve spolupráci se SPS ČR, ČKAIT a Krajem Vysočina.

U Františka nyní najde domov stovka seniorů

Zařízení pro sto uživatelů, z toho většinu v režimu chráněných lůžek pro klienty s Alzheimerovou chorobou či demencí - to je nově otevřený Domov u Františka v Újezdu u Brna, který rok po zahájení stavby, otevřeli představitelé kraje v čele s hejtmanem Michalem Haškem.

V třebíčské nemocnici začala stavba pavilonu chirurgie

Slavnostním poklepáním na základní kámen začala v areálu třebíčské nemocnice stavba nového pavilonu chirurgických oborů. Projekt počítá mimo jiné s rekonstrukcí stávajícího pavilonu G, který se propojí s novým objektem.

VTP v Mníšku otevírá druhou etapou nové start–up příležitosti

Během 11 měsíců přeměnili stavbaři tři nevyužívané objekty areálu ÚVR Mníšek pod Brdy na vědeckotechnický park II. Ten se tak díky druhé etapě rekonstrukcí přidal k dalším nově sloužícím moderním objektům téměř 10hektrového areálu.

Nový školní pavilon - nové trendy ve vzdělávání

V listopadu byl slavnostně otevřen nový pavilon základní školy v Dolních Břežanech. Vyřeší nejen dlouhodobý problém s nedostatečnou kapacitou školy, ale umožní také nabídnout třídy s rozšířenou výukou matematiky, přírodovědných předmětů.

Přístavba koleje bude sloužit jako knihovna a obřadní síň

V říjnu skončila dlouholetá a nákladná proměna zámeckého návrší. Jako poslední objekt proměny historických objektů v Litomyšli byla ukončena přístavba piaristické koleje. Ta bude nyní sloužit lidem jako obřadní síň a univerzitní knihovna.

Muzeum v Litomyšli je krajskou stavbou roku

Stavební žeň uplynulých dvou let v Pardubickém kraji zhodnotila odborná porota Stavby roku Pardubického kraje 2015. Stavbaři, architekti a investoři letos přihlásili rekordních 23 staveb.

Nový domov v Proseči již slouží seniorům

V Proseči u Pošné v původním zámečku ve kterém po své rekonstrukci již čtvrt století sídlí Domov pro seniory mají nový areál. Do nového pavilonu určeného především pro seniory s Alzheimerovou chorobou se již nyní stěhují jeho obyvatelé.