Archiv aktualit

Zahájení stavby výukového centra

ČZU bude mít unikátní Výukové centrum zpracování zemědělských produktů při Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů. Stavbu Potravinového pavilonu zahájil ministr zemědělství pan Miroslav Toman.

Stavba operačních sálů pro nemocnici je zahájena

Symbolicky poklepáním na základní kámen byla zahájena přístavba a rekonstrukce pavilonu operačních sálů Nemocnice Třebíč. Stávající pavilon je morálně zastaralý a není možné rekonstruovat celý objekt bez přerušení provozu operačních sálů.

Oficiálně spuštěna dostavba ZŠ Dolní Chabry

U započaté dostavby základní školy se v první květnové pondělí sešli zástupci vedení PKS stavby, městské části, základní školy a další významní pozvaní hosté, aby slavnostně poklepali na základní kámen nové přístavby.

Bystřická výrobní hala je pod střechou

Výrobní hala v Bystřici nad Pernštejnem pro regionálního významného zaměstnavatele společnost Wera Werk má svoji hrubou stavbu včetně střešního a stěnového opláštění.

Pacov má nový dům sociálních služeb

Asi pětitisícový Pacov na Pelhřimovsku má nový dům sociálních služeb se stovkou lůžek, kde bude pečováno o lidi s demencí. První klienti se zabydlí v polovině ledna.

Havlíčkův Brod má nyní domov pro stovku seniorů

Společně s Krajem Vysočina jsme na začátku prosince otevřeli v Havlíčkově Brodě nový domov pro seniory se 109 lůžky. Z větší části je určený lidem postiženým některým typem demence.

Odstartovali jsme provoz sportovní haly ve Světlé

Slavnostním střihem pásky jsme za účasti výnamných hostů odstartovali ostrý provoz sportovní haly ve Světlé nad Sázavou. Dlouhých deset let čekalo město na tento den a čekání se vyplatilo.

Wera Werk čeká již pátého potomka

Společnost Wera Werk si nadělí k 25. narozeninám opravdu velký dárek - pátou halu při svém sídle v Bystřici nad Pernštejnem. Stavbu na pozemku o rozloze 5 500 m² jsme zahájili v září, dokončena by měla být v listopadu příštího roku.

Okrouhlice má přístavbu základní školy

Nová Základní škola v Okrouhlici nahradila dosluhující a nedostačující téměř 140 let starou budovu obecní školy. Jedná se o moderní stavbu s vybavením pro 21. století doplněnou sportovištěm a dopravním řešením nejbližšího okolí.

V Čakovicích mají zbrusu novou školu

Novou moderní školní budovou se může pochlubit Základní škola doktora Edvarda Beneše v Čakovicích. V ní najdete sedm tříd a tři odborné učebny. Je tu ale i nová tělocvična, velké společné prostory nebo terasa.

V Kuřimi jsme oživili chátrající kulturní dům

Téměř šedesát letou starou budovu kulturního domu jsme kompletně zrekonstruovali a nyní slavnostně otevřeli. Kuřimští tak mají k dispozici zcela nové prostory. Budova byla před opravami v tak špatném technickém stavu, že musela být uzavřena.

Ministr otevřel novou základní školu v Psárech

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga se dnes zúčastnil slavnostního otevření nové školy ve středočeských Psárech (okres Praha-západ). V rámci akce se uskutečnilo také sázení památného stromu a uložení schránky se vzkazy pro příští generace.

Stavba Vysočiny pro dvě naše realizace

Dva úspěšné projekty a tři významné tituly jsme posbírali při slavnostním galavečeru vyhlašování soutěže Stavba roku Kraje Vysočina 2018. Zabodovaly zde stavby nového sídla společnosti Adoz a Střední průmyslové školy v Třebíči.

Magnetická rezonance je již na svém místě

Magnetickou rezonanci za více než 22 miliónů korun jsme společně s techniky společnosti Siemens usazovali do prostoru nové budovy Nemocnice Třebíč.

Třebíčská průmyslovka má třicet nových učeben

První týdny výuky v novém pavilonu B čítajícím na tři desítky učeben mají za sebou žáci Střední průmyslové školy Třebíč. Jedna z posledních etap dostavby školního areálu na ulici Manželů Curieových přišla Kraj Vysočina na cca 147 miliónů korun.

Novoměstská nemocnice má nové dětské oddělení

Nová budovu dětského oddělení nemocnice v Novém Městě na Moravě přivítá první pacienty. Začíná postupné stěhování vybavení a techniky, na přelomu března a dubna by se pak nový lůžkový pavilon dětského oddělení i s ambulancemi měl otevřít a přivítat první pacienty.

Získali jsme ocenění Stavba roku 2018

Ve středu 3. října 2018 proběhlo v Betlémské kapli v Praze slavnostní vyhlášení výsledků celostátní soutěže Stavba roku 2018 v oboru architektury a stavitelství. Dolnobřežanská sportovní hala zde získala titul Stavba roku 2018. Jedná se již o druhý velmi významný úspěch této stavby v tomto týdnu.

Národní cena architektury pro sportovní halu

V úterý 2. října 2018 byly v pražském Mánesu vyhlášeny výsledky 25. ročníku prestižní soutěže Grand Prix Architektů 2018 - Národní cena za architekturu. Dolnobřežanská sportovní hala z ateliéru Sporadical obstála v silné konkurenci 204 projektů, stala se absolutním vítězem a získala Národní cenu za architekturu.

Pro SanSwiss stavíme moderní multifunkční halu

Výstavbu nové výrobní a skladové haly jsme v červnu zahájili pro předního evropského dodavatele sprchových koutů a vaniček SanSwiss Jičín. Dojde k vybudování multifunkčního objektu s napojením na dopravní a technickou infrastrukturu. Nová výrobní a skladová hala za 152 milionů korun rozšíří závod o 1,7 hektaru.

Středisko prostorové výztuže má novou linku

Zcela novou výrobní linku pro výrobu prostorové ocelové výztuže pro naše odloučené středisko OPV Velké Meziříčí, jsme slavnostně spustili v polovině měsíce června. Nová linka má za cíl zrychlit, zefektivnit a usnadit výrobu tohoto betonářského prvku. Navíc vytvoří nová pracovní místa pro několik lidí.