Archiv aktualit

V Kuřimi jsme oživili chátrající kulturní dům

Téměř šedesát letou starou budovu kulturního domu jsme kompletně zrekonstruovali a nyní slavnostně otevřeli. Kuřimští tak mají k dispozici zcela nové prostory. Budova byla před opravami v tak špatném technickém stavu, že musela být uzavřena.

Ministr otevřel novou základní školu v Psárech

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga se dnes zúčastnil slavnostního otevření nové školy ve středočeských Psárech (okres Praha-západ). V rámci akce se uskutečnilo také sázení památného stromu a uložení schránky se vzkazy pro příští generace.

Stavba Vysočiny pro dvě naše realizace

Dva úspěšné projekty a tři významné tituly jsme posbírali při slavnostním galavečeru vyhlašování soutěže Stavba roku Kraje Vysočina 2018. Zabodovaly zde stavby nového sídla společnosti Adoz a Střední průmyslové školy v Třebíči.

Magnetická rezonance je již na svém místě

Magnetickou rezonanci za více než 22 miliónů korun jsme společně s techniky společnosti Siemens usazovali do prostoru nové budovy Nemocnice Třebíč.

Třebíčská průmyslovka má třicet nových učeben

První týdny výuky v novém pavilonu B čítajícím na tři desítky učeben mají za sebou žáci Střední průmyslové školy Třebíč. Jedna z posledních etap dostavby školního areálu na ulici Manželů Curieových přišla Kraj Vysočina na cca 147 miliónů korun.

Novoměstská nemocnice má nové dětské oddělení

Nová budovu dětského oddělení nemocnice v Novém Městě na Moravě přivítá první pacienty. Začíná postupné stěhování vybavení a techniky, na přelomu března a dubna by se pak nový lůžkový pavilon dětského oddělení i s ambulancemi měl otevřít a přivítat první pacienty.

Získali jsme ocenění Stavba roku 2018

Ve středu 3. října 2018 proběhlo v Betlémské kapli v Praze slavnostní vyhlášení výsledků celostátní soutěže Stavba roku 2018 v oboru architektury a stavitelství. Dolnobřežanská sportovní hala zde získala titul Stavba roku 2018. Jedná se již o druhý velmi významný úspěch této stavby v tomto týdnu.

Národní cena architektury pro sportovní halu

V úterý 2. října 2018 byly v pražském Mánesu vyhlášeny výsledky 25. ročníku prestižní soutěže Grand Prix Architektů 2018 - Národní cena za architekturu. Dolnobřežanská sportovní hala z ateliéru Sporadical obstála v silné konkurenci 204 projektů, stala se absolutním vítězem a získala Národní cenu za architekturu.

Pro SanSwiss stavíme moderní multifunkční halu

Výstavbu nové výrobní a skladové haly jsme v červnu zahájili pro předního evropského dodavatele sprchových koutů a vaniček SanSwiss Jičín. Dojde k vybudování multifunkčního objektu s napojením na dopravní a technickou infrastrukturu. Nová výrobní a skladová hala za 152 milionů korun rozšíří závod o 1,7 hektaru.

Středisko prostorové výztuže má novou linku

Zcela novou výrobní linku pro výrobu prostorové ocelové výztuže pro naše odloučené středisko OPV Velké Meziříčí, jsme slavnostně spustili v polovině měsíce června. Nová linka má za cíl zrychlit, zefektivnit a usnadit výrobu tohoto betonářského prvku. Navíc vytvoří nová pracovní místa pro několik lidí.

Třebíčský dům hrůzy skončil v sutinách

Panelák, na který si dlouhá léta stěžovali pacienti třebíčské nemocnice, šel k zemi. Budova ve které od roku 1985 sídlila třebíčská chirurgie, už dál nebude postrachem areálu. Začala jeho dlouho očekávaná demolice a do stěn se „zakously“ dva velké bourací stroje. Demoliční práce na bývalém pavilonu CH potrvají celkem tři týdny.

V nemocnici poklepali na historický základní kámen

Na historický základní kámen nového dětského pavilonu poklepali v novoměstské nemocnici. Předcházelo tomu zbourání více než půl století starého a již technicky nevyhovujícího dětského oddělení, poté následovaly zemní práce. Nová budova dětského pavilonu bude obsahovat celkem 33 lůžek, z toho 3 lůžka budou vyčleněna pro intermediální péči.

Areál břežanské Základní školy získal ocenění

Ve čtvrtek 12. října se uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Stavba roku Středočeského kraje 2017. Areál základní a mateřské školy v Dolních Břežanech byl v této soutěži velmi úspěšný, odborná porota ho vybrala mezi tři nejlepší projekty a udělila nominaci na Stavbu roku Středočeského kraje 2017.

Pardubický kraj vyhlásil titul Stavba roku 2017

V sále Jana Kašpara v Pardubicích si převzalo pět dalších nositelů v jednotlivých kategoriích Stavby roku. Vyhrály RD v Žamberku, Administrativní a vývojové centrum pardubické firmy ERA, Revitalizace Tyršových sadů v Pardubicích, vyhlídka Milada na hradu Lichnice a námi provedená Dostavba piaristické koleje v Litomyšli.

Nadnárodní společnost otevřela nový závod

Celosvětově nejmodernější výrobní halu svého druhu na brzdové a palivové vedení slavnostně otevřeli vrcholní zástupci společnosti Cooper Standard v Bystřici nad Pernštejnem. Pro firmu továrna představuje technologický vrchol výroby v tomto automobilovém segmentu.

Sportovní hala v Dolních Břežanech má svoji tvář

Oválná bílá budova každým dnem čím dál více zdobí školní areál v Dolních Břežanech. Dělníci zde postupně dávají finální podobu architektonicky velmi vzhledné sportovní hale. Ta nyní propojí nový školní pavilon pro 700 žáků, který jsme realizovali v minulých letech.

Nejstarší nemocniční pavilon půjde k zemi

Dětské oddělení nemocnice v Novém Městě na Moravě čeká v polovině letních prázdnin jeho demolice. Pracovišťě dětského oddělení, které je provozně přestěhováno na dočasných místech je v tuto chvíli připraveno k demolici. Pacientům nový pavilon začne sloužit na konci roku 2018.

Hlasujte pro Stavbu roku v Pardubickém kraji

Veřejnost má možnost zapojit se do hlasování v soutěži Stavba roku. Letos se o nejlepší stavbu v Pardubickém kraji, které byly zkolaudované v posledních dvou letech, uchází třináct projektů. Mezi nimi i naše realizace - dostavba Piaristické koleje v Litomyšli.

V Pacově roste ze země dům sociálních služeb

Poklepáním nikoliv na základní kámen, ale na prefabrikované betonové základy, ve středu 19. července symbolicky začala stavba Domu sociálních služeb Pacov, který vznikne v návaznosti na stávající Domov seniorů-domov důchodců v Malovcově ulici.

V Nebovidech léta šetřili. Staví sál za třicet milionů

Halu, která poslouží kultuře i sportu, začínáme stavět v Nebovidech na Rosicku. Obec, která má sedm set obyvatel, se pustila do stavby za 34 milionů korun. Tato mimořádná investice lidem konečně poskytne místo, kde se budou setkávat a sportovat.