Archiv aktualit

Pro SanSwiss stavíme moderní multifunkční halu

Výstavbu nové výrobní a skladové haly jsme v červnu zahájili pro předního evropského dodavatele sprchových koutů a vaniček SanSwiss Jičín. Dojde k vybudování multifunkčního objektu s napojením na dopravní a technickou infrastrukturu. Nová výrobní a skladová hala za 152 milionů korun rozšíří závod o 1,7 hektaru.

Středisko prostorové výztuže má novou linku

Zcela novou výrobní linku pro výrobu prostorové ocelové výztuže pro naše odloučené středisko OPV Velké Meziříčí, jsme slavnostně spustili v polovině měsíce června. Nová linka má za cíl zrychlit, zefektivnit a usnadit výrobu tohoto betonářského prvku. Navíc vytvoří nová pracovní místa pro několik lidí.

Třebíčský dům hrůzy skončil v sutinách

Panelák, na který si dlouhá léta stěžovali pacienti třebíčské nemocnice, šel k zemi. Budova ve které od roku 1985 sídlila třebíčská chirurgie, už dál nebude postrachem areálu. Začala jeho dlouho očekávaná demolice a do stěn se „zakously“ dva velké bourací stroje. Demoliční práce na bývalém pavilonu CH potrvají celkem tři týdny.

V nemocnici poklepali na historický základní kámen

Na historický základní kámen nového dětského pavilonu poklepali v novoměstské nemocnici. Předcházelo tomu zbourání více než půl století starého a již technicky nevyhovujícího dětského oddělení, poté následovaly zemní práce. Nová budova dětského pavilonu bude obsahovat celkem 33 lůžek, z toho 3 lůžka budou vyčleněna pro intermediální péči.

Areál břežanské Základní školy získal ocenění

Ve čtvrtek 12. října se uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Stavba roku Středočeského kraje 2017. Areál základní a mateřské školy v Dolních Břežanech byl v této soutěži velmi úspěšný, odborná porota ho vybrala mezi tři nejlepší projekty a udělila nominaci na Stavbu roku Středočeského kraje 2017.

Pardubický kraj vyhlásil titul Stavba roku 2017

V sále Jana Kašpara v Pardubicích si převzalo pět dalších nositelů v jednotlivých kategoriích Stavby roku. Vyhrály RD v Žamberku, Administrativní a vývojové centrum pardubické firmy ERA, Revitalizace Tyršových sadů v Pardubicích, vyhlídka Milada na hradu Lichnice a námi provedená Dostavba piaristické koleje v Litomyšli.

Nadnárodní společnost otevřela nový závod

Celosvětově nejmodernější výrobní halu svého druhu na brzdové a palivové vedení slavnostně otevřeli vrcholní zástupci společnosti Cooper Standard v Bystřici nad Pernštejnem. Pro firmu továrna představuje technologický vrchol výroby v tomto automobilovém segmentu.

Sportovní hala v Dolních Břežanech má svoji tvář

Oválná bílá budova každým dnem čím dál více zdobí školní areál v Dolních Břežanech. Dělníci zde postupně dávají finální podobu architektonicky velmi vzhledné sportovní hale. Ta nyní propojí nový školní pavilon pro 700 žáků, který jsme realizovali v minulých letech.

Nejstarší nemocniční pavilon půjde k zemi

Dětské oddělení nemocnice v Novém Městě na Moravě čeká v polovině letních prázdnin jeho demolice. Pracovišťě dětského oddělení, které je provozně přestěhováno na dočasných místech je v tuto chvíli připraveno k demolici. Pacientům nový pavilon začne sloužit na konci roku 2018.

Hlasujte pro Stavbu roku v Pardubickém kraji

Veřejnost má možnost zapojit se do hlasování v soutěži Stavba roku. Letos se o nejlepší stavbu v Pardubickém kraji, které byly zkolaudované v posledních dvou letech, uchází třináct projektů. Mezi nimi i naše realizace - dostavba Piaristické koleje v Litomyšli.

V Pacově roste ze země dům sociálních služeb

Poklepáním nikoliv na základní kámen, ale na prefabrikované betonové základy, ve středu 19. července symbolicky začala stavba Domu sociálních služeb Pacov, který vznikne v návaznosti na stávající Domov seniorů-domov důchodců v Malovcově ulici.

V Nebovidech léta šetřili. Staví sál za třicet milionů

Halu, která poslouží kultuře i sportu, začínáme stavět v Nebovidech na Rosicku. Obec, která má sedm set obyvatel, se pustila do stavby za 34 milionů korun. Tato mimořádná investice lidem konečně poskytne místo, kde se budou setkávat a sportovat.

Stavba závodu Cooper Standard míří do finále

Stavba výrobní haly pro regionálně významného zaměstnavatele a výrobce autodílů Cooper Standard Automotive spěje úspěšně do finále. Stavba, která vzrostla v průmyslové zóně v Bystřici nad Pernštejnem v průběhu jednoho roku, bude dokončena v průběhu letních prázdnin.

Domov U Františka je bronzovou Stavbou roku

Nejlepší jihomoravskou stavbou roku se v kategorii Stavby občanské vybavenosti stal Archeopark Pavlov, druhou příčku obsadil Polyfunkční objekt Dorn Brno a pomyslný bronz si ze soutěže odneskal námi realizovaná stavba Domova U Františka v Újezdě u Brna.

Grand opening pekárny Penam v Rosicích

Do rodiny Penam přibyla zbrusu nová pekárna nabitá nejmodernějšími technologiemi a úctyhodnou kapacitou. Proto se tento deštivý únorový den do moderních dějin českého pekařství zapíše jako jeden z nejdůležitějších.

V Kuřimi jsme otevřeli přístavbu základní školy

Nová přístavba pavilonu základní školy vznikla při základní škole Jungmannova v Kuřimi od února do prosince loňského roku. Za tu dobu vzniknul při stávající škole nový moderní prostor o pěti učebnách pro první stupeň dětí základní školy včetně tělocvičny.

Ambiciózní obec staví školu pro pětistovku žáků

V obci Chýně na okraji západní části Prahy je rušno. Staví se zde nová škola s komunikacemi za 175 miliónů korun Do budoucna v této rychle se rozvíjející obci škola nabídne kapacitu až pro 456 školáků. Právě nedostačující kapacita škol je jedním z aktuálních problémů okolí.

V Břežanech roste unikátní sportovní hala

Dolní Břežany, moderní atraktivní obec která za poslední roky prošla neskutečnou proměnou. Místní radnice při realizaci nových projektů klade velký důraz na architektonické a urbanistické hledisko. Nová sportovní hala, jejíž výstavba byla zahájena začátkem září, je toho příkladem.

Nemocnice v Třebíči otevřela dveře veřejnosti

Druhá zářijová sobota patřila v Třebíčské nemocnici jejímu tradičnímu dni otevřených dveří. Mimo představení většiny zde dostupných oborů, ukázky všech složek IZS či možnosti různých vyšetření, měli návštěvníci možnost navštívit stavbu pavilonu chirurgických oborů komentovanou exkurzí.

Porota vybírala nejlepší stavby na Vysočině

Novoměstští získali prestižní ocenění. Městské lázně, které se slavnostně otevřely v listopadu 2015, byly oceněny jako Stavba roku Kraje Vysočina 2015. Soutěž pořádá Spolek Stavba Vysočiny a vypisuje ji ve spolupráci se SPS ČR, ČKAIT a Krajem Vysočina.